POZOR! Změna tras našich výletních jízd!

Přátelé, kamarádi, příznivci našeho spolku a především zájemci o naše výletní jízdy do Koněpruských jeskyní a do Bochova.

Rádi bychom Vás informovali, že se na trase našich jízd opět objevily ze strany Správy železnic výluky, které byly oproti zveřejněnému ročnímu plánu výluk posunuty na jiné měsíce a to bohužel zrovna na měsíce našich jízd těmito úseky tratí.

Do Koněpruských jeskyní 27.5.2023 proto cestou TAM místo trasy Slaný – Louny – Rakovník – Beroun zvolíme z důvodu výluky v úseku Roztoky u Křivoklátu – Beroun Závodí trasu ze Slaného na Kralupy nad Vltavou a Prahu a dále přes Rudnou u Prahy a Loděnice do Berouna. Dále dle plánu na vlečku Velkolomu Čertovy schody. Díky této „objízdné trase“ se nám ovšem naskytne možnost navštívit alespoň na nějakou dobu Muzeum Ostře sledovaných vlaků, filmu natočeného na motivy Bohumila Hrabala, který se natáčel právě ve stanici Loděnice. Tuto možnost ještě v rámci časové náročnosti a našich časových možností zvažujeme a zajisté budeme o všem informovat zde a na našich internetových stránkách. Zpáteční plánovaná trasa z Berouna do Prahy „podél vody (Berounky)“ i z důvodu návštěvy Řevnického minipivovaru platí.

A bohužel to vypadá, že se naší plánované trasy bude týkat i další výluka, a to v červnu výluka traťové koleje v úseku Blatno u Jesenice – Petrohrad. Proto budeme muset naší jízdu 24.6.2023 absolvovat TAM i ZPĚT trasou ze Slaného přes Louny do Rakovníka a odtud přes Jesenici do Blatna u Jesenice a dále po plánované trase přes Lubenec a Protivec do Bochova.

Tolik asi zatím k plánovaným změnám u našich vyhlášených výletních jízd. Datumy jízd se nám vzhledem k jejich brzkému vyhlášení a Vašemu plánování měnit nechce. To by byla až ta poslední možnost, kdyby plánovaná trasa nešla z časového důvodu nikudy objet. Což se naštěstí zatím neděje. Trochu nám Správa železnic svým nedodržováním ročního plánu výluk hází klacky pod nohy, ale my se od našich jízd odradit jen tak nenecháme. 🙂

Takže, pokud jsou mezi našimi zájemci někteří z okruhu projížděčů tratí, kteří si některou námi vyhlášenou trasu chtěli projet naším Balmem, těm se omlouváme.

Ostatní turistické a jiné cíle, které každá jízda má zůstávají v platnosti. 🙂